Πολυήμερη εκδρομή της Γ’ Λυκείου

Η πολυήμερη εκδρομή της Γ’ λυκείου θα πραγματοποιηθεί από τις 12 -12 – 2018 έως και 16 -12 -2018. Το πρόγραμμα της εκδρομής αλλά και το συμφωνητικό συνεργασίας με το τουριστικό γραφείο θα το βρείτε εδώ .

ΕΓΓΡΑΦΕΣ – ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΕΣ σχ. έτους 2018-2019

Σας ενημερώνουμε ότι πέραν της ηλεκτρονικής εγγραφής – επανεγγραφής που έχετε ήδη κάνει θα πρέπει να προσέλθετε και στο σχολείο για την υποβολή χειρόγραφης αίτησης και υπεύθυνης δήλωσης  κηδεμόνα με την σύγχρονη προσκόμιση των κάτωθι δικαιολογητικών:

• την αίτηση ηλεκτρονικός εγγραφής επανεγγραφής εκτυπωμένη
  • φωτοαντιγράφου του δελτίου Αστυνομικής ταυτότητας του μαθητού ή μαθήτριας

Η προθεσμία υποβολής της αίτησης είναι μέχρι την έναρξη του Διδακτικού Έτους

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2018

Το Σάββατο 17 Μαρτίου του 2018 στο 1ο ΓΕΛ Γλυκών Νερών θα πραγματοποιηθεί ο πανελλήνιος διαγωνισμός Χημείας 2018 . Οι Υποψήφιοι θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του 1ου Λυκείου στις 8.30 π.μ. και να έχουν μαζί τους την Αστυνομική τους Ταυτότητα ή άλλο αντίστοιχο  αποδεικτικό έγγραφο. Ο Διαγωνισμός διαρκεί 3 ώρες μετά την διανομή των θεμάτων ( λήξη περίπου στις 1 μ.μ.). Κατά την διάρκεια του διαγωνισμού επιτρέπεται η χρήση επιστημονικών υπολογιστών τσέπης (Scientific Calculators).

Πληροφορίες στο τηλ. : 210 6658660  κος Στ. Χαλβατζής

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ  ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Η Διεύθυνση και  ο  Σύλλογος Διδασκόντων Καθηγητών του   1ου ΓΕΛ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ σας προσκαλεί στις 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017 και ώρα 12:30, για ενημέρωση  ως προς τα θέματα επίδοσης και συμπεριφοράς των μαθητών του σχολείου μας.