ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2018

Εδώ θα βρείτε πληροφορειακό υλικό που αφορά την διενέργεια των πανελληνίων εξετάσεων του 2018 και ειδικότερα για:

1. ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΑΓΓΛΙΚΩΝ
  2. ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ 2018
  3. ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΤΕΦΑΑ 2018
  4. ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΕΕΘΑ 2018-19

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2018

Εδώ θα βρείτε τις απαραίτητες πληροφορίες για να υποβάλλεται την Αίτηση – Δήλωση για την συμμετοχή σας στις  ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΛ ΕΤΟΥΣ 2018, καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά  για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με βάσει τον Ν.3699/2008

Πρόσβαση στο 1ο ΓΕΛ Γλυκών Νερών

Η πρόσβαση στο σχολείο μας επιτυγχάνεται και :

1. Μέσω της Αττικής οδού από την έξοδο 17 ( Παιανία – Κάντζα )
  2. Μέσω των Αστικών Συγκοινωνιών από τον σταθμό του μετρό στην Δουκίσσης Πλακεντίας το Λεωφορείο 307  (στάση Καραΐσκάκη)

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Χημείας 2018

Το Σάββατο 17 Μαρτίου του 2018 στο 1ο ΓΕΛ Γλυκών Νερών θα πραγματοποιηθεί ο πανελλήνιος διαγωνισμός Χημείας 2018 . Οι Υποψήφιοι θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του 1ου Λυκείου στις 8.30 π.μ. και να έχουν μαζί τους την Αστυνομική τους Ταυτότητα ή άλλο αντίστοιχο  αποδεικτικό έγγραφο. Ο Διαγωνισμός διαρκεί 3 ώρες μετά την διανομή των θεμάτων ( λήξη περίπου στις 1 μ.μ.). Κατά την διάρκεια του διαγωνισμού επιτρέπεται η χρήση επιστημονικών υπολογιστών τσέπης (Scientific Calculators).

Πληροφορίες στο τηλ. : 210 6658660  κος Στ. Χαλβατζής

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ Α΄ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ

1ο ΓΕΝ. ΛΥΚΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΣΗ ΚΑΙ          ΑΠΟΥΣΙΕΣ

Σας προσκαλούμε στο σχολείο την Παρασκευή 09/02/2018 στις 12.30 για να  παραλάβετε τον έλεγχο επίδοσης Α΄ τετραμήνου του παιδιού σας και να προσκομίσετε, αφού υπογράψετε ως νόμιμοι κηδεμόνες, την υπεύθυνη δήλωση – που σας απεστάλη – συμπληρωμένη με την ηλεκτρονική σας διεύθυνση, το κινητό σας τηλέφωνο, το τηλέφωνο του σπιτιού σας ή τη διεύθυνσή σας, επιλέγοντας τον πιο πρόσφορο τρόπο επικοινωνίας μας.  Από την έναρξη του Β΄ τετραμήνου του τρέχοντος σχολικού έτους το σχολείο υποχρεούται να σας ενημερώνει για κάθε απουσία του παιδιού σας ( ΦΕΚ 120/23-01-2018 ) καθώς καταργείται η διάκριση δικαιολογημένων – αδικαιολόγητων απουσιών αλλά παραμένει σε ισχύ το όριο των 114 απουσιών για το χαρακτηρισμό της επαρκούς φοίτησης.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ