Εγκύκλιοι για το χρονοδιάγραμμα ολοκλήρωσης της ύλης των μαθημάτων της Γ ́ τάξης (ΓΕ.Λ.,Λυκείων Ε.Α.Ε. και ΕΠΑΛ) που εξετάζονται πανελλαδικά

ύο εγκυκλίους για την ηλεκτρονική παρακολούθηση και συντονισμό της ύλης των μαθημάτων της Γ ́ τάξης Ημερήσιου και Εσπερινού ΓΕ.Λ., Λυκείων Ε.Α.Ε. και ΕΠΑΛ που εξετάζονται πανελλαδικά, εξέδωσε το υπουργείο Παιδείας.

• Πατήστε εδώ για να ανοίξετε τη εγκύκλιο για τα ΓΕ.Λ. και Λυκείων Ε.Α.Ε.
  • Πατήστε εδώ για να ανοίξετε τη εγκύκλιο για τα  ΕΠΑΛ και της Δ ́ τάξης των Λυκείων των ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ-Λ..

Ειδικότερα η εγκύκλιος για ΓΕ.Λ. και Λύκεια Ε.Α.Ε., ορίζει τα εξής:

Οι Διευθυντές/τριες των ΓΕ.Λ. και Λυκείων Ε.Α.Ε. είναι υπεύθυνοι/ες για την καταχώριση της ύλης που έχει διδαχθεί στο σχολείο τους και την οριστικοποίησή της (μέσω της σχετικής καρτέλας που υπάρχει στο ΠΣ myschool στη διαδρομή «Σχολική Μονάδα -> Παρακολούθηση και Συντονισμός της Ύλης των Πανελλαδικώς Εξεταζόμενων Μαθημάτων») μέχρι και:

α) 12-12-2022

β) 23-01-2023